HABER DETAYI

16 Kasım 2020 14:02

Frençayzing Nedir? Frençayzing Veren Firmalar?

Frençayzing Nedir? Frençayzing Veren Firmalar?

Sevgili okurlarımız, bugünki yazımızda sizlere, sektörünün ilerde gelen markalarının, ürünlerinin satımını arttırmak ve daha fazla insana ulaştırmak için kullandığı ve kar sağladınğı bir sistem olan frençayzing sisteminden bahsedeceğiz. Daha sonra da bu sisteme dahil olmak, kendi işletmesini kurup para kazanmak isteyen siz değerli girişimcilerimize, franchise için başvurabileceğiniz bazı sektörünün ileri gelen firmalarını derleyeceğiz. Dilerseniz başlayalım.

Yazımızın içeriği aşağıdaki gibidir:

 • Frençayzing Nedir?
 • Frençayzing Avantajları Nelerdir?
 • Frençayzing Veren Firmalar

Dilerseniz ilk başlığımızla başlayalım.

frençayzing

Frençayzing

Frençayzing Nedir?

Frençayzing, (Franchising, Bayilik) büyük ve sektörünün lideri olan firmaların, yeni işletim yeri açmak isteyen girişimcilere isim hakkını satması ve firma adına bir dükkan açarak düşük sermaye ile işletme sahibi olmalarını sağladığı sisteme verilen bir addır. Bu uygulama resmi olarak, 2000 li yılların başlarında Amerika’da bir otomotiv firmasının başlattığı bir uygulamadadır, Türkiyede de örneklerine çokça rastlamaktadır. Yüksek kar marjları ile girişimcileri yeteri kadar tatmin eden bu uygulama, Türkiyede yatırım yapmak için başvurulan ilk yöntemlerden biridir.

Bir frençayzing  e sahip olmak için, illa da sermayeye sahip olmak zorundasınız diye bir şart yoktur. Türkiyede isim hakkını bedelsiz sağlayan firmalar da vardır. Eğer sizin de sermayeniz yoksa ve yine de franchising sistemine dahil olup işletmenizi kurmak, para kazanmak istiyorsanız, ücretsiz bayilik veren firmalar yardımınıza koşacaktır. Bu firmaları derlediğimiz Türkiyede Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar yazımıza da göz atmayı unutmayınız.

Franchising için sahip olmanız gereken kriterlere, başvuracağınız firma karar vermektedir. Fakat genel olarak herkes, sizden azimli ve sabırlı olmanızı beklemektedir. Franchising sistemindeki en önemli iki faktör bunlardır. Geri kalan gereksinimleri ise, başvuracağınız firmanın websitesinden veya ilgili ilandan okuyabilirsiniz. Daha sonra bilgilerinizle başvurduğunuzda, onaylandığı takdirde sizinle yüz yüze görüşecek, şartları konuşacaklardır. Bu aşamayı da geçerseniz, artık bir frençayzing dükkanı kurarak işletmenizi kurabilir, bu yolla kolay paralar kazanabilir, kurulduğunu bölgede büyüyüp ünlenebilirsiniz.

Frençayzing Avantajları Nelerdir?

Sahip olduğunuz bütçeyle yapabileceğiniz en garanti yatırım yöntemlerinden biri olan frençayzing sistemine dahil olmak, size bir çok avantajı da beraberinde getirecektir. Bu avantajları aşağıda madde madde derledik. Dilerseniz bir göz atalım.

 1. Öncelikle frençayzing alacağınız firma, insanlar tarafından zaten kabul edilmiş ve popülerleşmiş bir marka olacaktır. Bu yüzden tutup tutmayacak diye bir endişeniz olmayacaktır, 0 riskle dükkanınızı kurmuş olacaksınız.
 2. Frençayzing için başvuracağınız firmanın popüler ve ünlü olması çok önemli. Tanınmamış bir markadan alacağınız franchising, sizi riske sokacağından, tanınmış bir firmayla başlamak, 1-0 önde başlamak demektir.
 3. İşletmenin merkezi satın alacağınız firma olacağından, personel eğitimi, dizayn ve dekordan da firma sorumlu olacaktır. Yani bunları düşünmenize gerek kalmayacaktır.
 4. Reklamlar için ayrı bir bütçeye sahip olmanız gerekmeyecektir. Çünkü frençayzing alacağınız firma zaten tanınmış olacaktır.

Bu ve bunun gibi daha bir çok avantaj sıralanabilir. Alabileceğiniz en az risk seviyesi ve olabilecek en düşük sermaye ile yatırım yapacağınız bir frençayzing yatırımı, üsttte görüldüğü üzere avantajlar doğrultusunda size yüksek meblalarda para kazandıracaktır.

Şimdi ise bu hizmeti sağlayan firmalara bir göz atalım.

Frençayzing Veren Firmalar

Franchising yoluyla bir bayilik kurarak nasıl kolay para kazanacağınızı, düşük sermaye ile nasıl kendi işinizi kurabileceğinizi, bölgenizde gelişebileceğinizi ve para kazanabileceğinizi anlattık. Eğer hala okumaya devam ediyorsanız, sanırız ki siz de sermyenizi franchising sistemiyle değerlendirmek istiyorsunuz. O zaman aşağıda sizin için önderdiğimiz bazı firmalara göz atın.

torku

Torku

1- Torku Bayilik

Türkiye’nin en önde gelen firmalarından biri olan Torku, Konya Şeker firmasına bağlı ve uzun yıllardır hizmet veren bir şirkettir. Bünyesinde bir çok bayiliği ve franchising sağladığı girişimcisini barındırmaktadır. Torku firmasının bayilik için istediği şartlara gelin göz atalım.

 1. FİRMA
 2. İL
 3. FİRMA SAHİBİ VE ORTAKLARI
 4. ŞUBE ADRESLERİ
 5. TELEFON
 6. FAKS
 7. E-POSTA
 8. FİRMA KURULUŞ TARİHİ
 9. VERGİ DAİRESİ
 10. VERGİ NUMARASI
 11. MAĞAZA ALANI
 12. SATIŞ HEDEFLENEN BÖLGE – İLÇE
 13. REFERANSLAR

Tüm bu bilgiler, Torku firmasının bayilik anlaşması formundaki maddelerdir. Bu maddeleri doldurtuktan sonra onay süreci için beklemeye başlayabilirsiniz. Torku firmasına başvuru yapmak için buraya tıklayınız.

Daha fazla firma incelemek için Türkiyede Bayilik Veren Firmalar yazımıza göz atmayı unutmayın!

Bugün size frençayzing nedir hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız kafanızda bir yol haritası oluşturabilmişizdir. Yatırımlarınız için size bol şans dileriz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Esen kalın.

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.